INNI O

organizacja / współpraca / nauczycielka / dyrygentka / jurorka / dziennikarka / charytatywnie / inne

 

 • Doceniając Pani wybitne osiągnięcia, jako wszechstronnie utalentowanej artystki zaangażowanej w życie kulturalne regionu, mam przyjemność uhonorować Panią Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego w kategorii „Całokształt działalności”. W ten sposób pragnę wyrazić uznanie dla Pai bogatego dorobku oraz aktywności artystycznej, której świadectwem są zdobyte liczne odznaczenia, dyplomy, nagrody i podziękowania. Bardzo cenię sobie Pani działalność, dzięki której polska kultura jest promowana na arenie międzynarodowej. Przekazywana przez Panią wiedza i talent podczas zajęć akademickich dają nadzieję, że polskie tradycje pozostaną niezapomniane i będą kultywowane przez kolejne pokolenia. W imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życząc kolejnych, równie znamiennych sukcesów.

Witold Stępień, Marszałek Województwa Łódzkiego, Łódź, 2015

 • Zdobyty przez Panią wysoki poziom artystyczny oraz zamiłowanie do pracy artystycznej zasługuje na ogromne uznanie a liczne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz pasja i oddanie z jaką przekazuje Pani swą wiedzę kolejnym pokoleniem dają nadzieję, iż polskie tradycje pozostaną niezapomniane i będą kultywowane w kolejnych latach. Z życzeniami dalszej pomyślności w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Pabianickiego

Florian Wlaźlak, Przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego, Krzysztof Habura, Starosta Pabianicki, Pabianice, 2015

 • Podziękowanie z okazji 15-lecia działalności Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach proszę przyjąć wyrazy serdecznego podziękowania za dotychczasową współpracę. Państwa przychylności i daleko idącej pomocy zawdzięczamy wiele dobrego. (…) Pozostajecie Państwo wysoko cenionymi partnerami, rozumiejącymi nasze potrzeby i oczekiwania. Dziękujemy raz jeszcze za okazaną pomoc. Jednocześnie wyrażamy nadzieję dalszej, równie owocnej i budującej współpracy.

Hieronim Ratajski, Prezes Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach, Pabianice, 2015

 • W imieniu całej społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Towarzystwa Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach pragniemy złożyć serdeczne  podziękowania wszystkim Państwu, którzy wzięliście udział w koncercie  pod hasłem „Miłość jest muzyką”. Koncert ten był wydarzeniem wieńczącym całą akcję zbiórki funduszy na zakup akordeonów koncertowych dla naszej szkoły. (…) Teraz możemy wspólnie realizować piękne wydarzenia w naszym mieście i spełniać marzenia młodych muzyków. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu. Było to cudowne i niesamowite przeżycie. Ten koncert głęboko pozostanie w naszych sercach. Wspólnie pokazaliśmy, że możemy zdziałać naprawdę wiele.

Maciej Ćwikliński, Dyrektor PSM I i II st. w Pabianicach
Hieronim Ratajski, Prezes Towarzystwa  Muzycznego im. Karola Nicze w Pabianicach
Pabianice, 2015

 • Dyrektor i Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie w życie Szkoły, życzliwość, współpracę, jednocześnie życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym

Elwira Stanek, Wicedyrektor SP9, Pabianice, 2015

 • Kończąc urzędowanie na stanowisku prezydenta miasta, pragnę wyrazić podziękowanie za Pani inicjatywę, współpracę i wsparcie w działaniach promujących Pabianice. Szczególnie dziękuję za pasję z jaką szerzy Pani muzykę poważną w naszej społeczności. Zawsze mogłem liczyć na Pani doświadczenie i przychylność. Życzę Pani wielu sukcesów osobistych i zawodowych. Z poważaniem

                                                      Zbigniew Dychto, Prezydent Miasta Pabianic, Pabianice, 2014

 • Dziękuję za muzykę świata w Pabianicach i za ciepłe podejmowanie melomanów w murach świątyni.

            Ewa Helbik, Pabianice, 2014

 • Organizacja festiwalu muzycznie i technicznie wzorowa. Sam organizowałem imprezy ogólnie dostępne jak rajdy piesze, dla dziesiątków, setek ludzi. Mój wielki szacunek i uznanie.

                                               Zdzisław Baśnik, Pabiancie, 2014

 • Pani Magdo, każdy koncert był niezwykłym wydarzeniem, czuję się zaszczycona, że dane mi było w nim uczestniczyć. Będzie mi brakowało pozytywnej magii tego miejsca, jak również Pani, prezentującej niezwykłą klasę i przeuroczy uśmiech. Pięknie dziękuję!

                            Magdalena Mielczarek, 2014

 • Ludzie których podziwiam: Magdalena Hudzieczek-Cieślar, organizatorka MFMŚwP. To dzięki niej do Pabianic co roku przyjeżdżają wybitni muzycy z różnych zakątków naszego globu. W trudnych dla poważnej muzyki czasach pani Magda pokazuje, że chcieć, to móc.

Wśród kilku wymienionych osób, w materiałach wyborczych Antoniego Hodaka, Wybory Samorządowe, 2014

 • Pragnę złożyć szczere wyrazy wdzięczności za pomoc okazaną Departamentowi Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i zorganizowanie w dniu 14 listopada 2014 roku w Kościele  Ewangelicko –Augsburskim w Pabianicach koncertu z okazji 70 – tej rocznicy urodzin wybitnego polskiego pianisty – Karola Nicze, w którym wystąpiła Narodowa Artystka Ukrainy – pianistka Ethella Chupryk. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie, życzliwą, pełną ciepła atmosferę, okazaną gościnność, profesjonalizm i doskonałą organizację przedsięwzięcia. Mam nadzieję na pielęgnowanie nawiązanych relacji, które pozwolą na współpracę przy realizacji innych projektów kulturalnych. Z poważaniem

          Maciej Łaski – p.o. Dyrektora Departamentu, Łódź, 2014

 • (…) Wszyscy wykonawcy podkreślali nadzwyczaj wysoki poziom organizacji koncertu i całego pobytu.(…).

                              Waldemar Zawodziński, Wojciech Nowicki –dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi. Łódź, 2013

 • Serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony we wspomaganie zadań szkoły, za rzetelność i serce w działaniach na rzecz uczniów klasy III a.  Z wyrazami uznania

    Beata Pilc, SP 9, Pabianice, 2012

 • Podziękowanie za organizację oraz aktywny udział w Noworocznym Show Uniwersyteckim. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na leczenie podopiecznych Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”.

dr Joanna Łuczak, Opiekun SKNPP, Olga Stankowska Prezes SKNPP, Piotrków Trybunalski, 2011

 • Tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze i prezentowali skecze. W ubiegłym tygodniu na jednej scenie stanęli wykładowcy, pracownicy uczelni oraz studenci Piotrowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wszystko po to, by pomóc chorym dzieciom i ich  rodzinom. Organizatorami Noworocznego Show Uniwersyteckiego są Zakład Wychowania Estetycznego z Magdaleną Hudzieczek-Cieślar, która jest pomysłodawcą konwencji imprezy (…).

Tydzień Trybunalski, 2011

 • Z ogromną satysfakcją pragniemy podziękować Pani za wielce prestiżową inicjatywę organizatorską. Pani wrażliwość estetyczna, szeroka wiedza i profesjonalne przygotowanie artystyczne, a także rozległe kontakty w środowisku muzycznym sprawiły, że już po raz czwarty nasze miasto stało się na czas trwania festiwalu swoistym centrum kultury muzycznej o randze i znaczeniu zdecydowanie  ponadlokalnym. Miłośnicy muzyki w najlepszym wykonaniu mogli napawać się niepowtarzalnym pięknem starannie dobranego repertuaru, który jest zawsze pełen interesujących niespodzianek artystycznych. Jesteśmy przekonani, że festiwal na trwale wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta, regionu i kraju. (…) Życzymy następnych, równie znakomitych, edycji festiwalu, który podbił już serca Pabianiczan i rozbudził nasze oczekiwania. (…).

Zbigniew Dychto, Prezydent Miasta Pabianic – Pabianice, 2010

 • (…) Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w honorowym komitecie organizacyjnym konferencji walki z rakiem szyjki macicy. Jednocześnie pragnę złożyć na Pani ręce wyrazy uznania, za uświetnienie tego wydarzenia swoim występem scenicznym, który był ukojeniem dla ciała i duszy podczas poruszanych w czasie prelekcji tak trudnych tematów. Z wyrazami szacunku

Anita Błochowiak, Poseł na Sejm RP – Pabianice, 2010

 • „Każdy koncert jest inny, piękny. Idea trafiona, duży zastrzyk dobrej muzyki. Spotkania z artystami światowymi, szeroki repertuar – święto dla miłośników muzyki. Fantastyczne miejsce i fantastyczni ludzie. Jestem pełna podziwu i bardzo wdzięczna za tę inicjatywę.”

  Ewa M. [za:] tygodnikiem „Nowe Życie Pabianic”/ 2008

 • „(…) Te koncerty to piękna inicjatywa. Mam nadzieję, ze będą kontynuowane, bo są na bardzo  wysokim poziomie. Wykonania są świetne i na miejscu. nie trzeba jechać do Łodzi.”

                                                                                                      Małgorzata T. [za:] tygodnikiem „Nowe Życie Pabianic”/ 2008

 • Dyrekcja PSM I i II st. w Pabianicach składa gorące podziękowania za umożliwienie występów naszej młodzieży i wszechstronną pomoc przy organizacji koncertów w ramach „Majówki ze szkołą muzyczną w Pabianicach”. Dziękujemy za życzliwość, wyrozumiałość – słowem otwarte serce dla szkoły i muzykującej młodzieży.

Celina Zamuszko,Dyrektor PSM I i II st. – Pabianice, 2005

 • Stowarzyszenie „Zjednoczenie Pabianickie” serdecznie dziękuje za pomoc udzieloną przy organizacji Balu Charytatywnego. Pani wsparcie umocniło nas w przekonaniu, że to co robimy jest słuszne i potrzebne. Dzięki Pani pomocy więcej dzieci wyjedzie na wymarzone wakacje. Ich szczęśliwe, roześmiane buzie niech będą najlepszym podziękowaniem.

Grzegorz Krzyżanowski – Prezes Zarządu, Pabianice 

 • Dyplom uznania za zaangażowanie i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w ramach Ewangelickiego Stowarzyszenia „Maria-Marta”. Pani działalność przyczyniła się do wzbudzenia w sercach ludzi inaczej sprawnych wiary i nadziei w dobro i miłość. W tej pracy chodzi nie tylko o to, by być szczęśliwym, lecz by uszczęśliwiać innych i być dla nich błogosławieństwem. Życzymy sił i wytrwania w dalszej służbie.

  Piotr Wowry, Prezes Stowarzyszenia, Henryk Szewczyk, Wiceprezes, Ustroń, 2003

 • W imieniu społeczności Gminy Dłutów składam serdeczne podziękowania za zorganizowanie wspaniałego koncertu, który przyniósł nam wiele wzruszeń i radości. Mając nadzieję na dalszą współpracę życzę wielu sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i w działalności społecznej.

Grażyna Maślanka-Olczyk, Wójt Gminy Dłutów, 2017

 • Anieli w bieli wieść opowiedzieli – to tytuł Koncertu Świątecznego ( …). Tytuł koncertu okazał się – można rzec – wręcz proroczy. Chociaż po prawdzie chórzyści, którzy narodziny bożego dzieciątka obwieszczali kolędą, nie byli wcale odziani w białe szaty, to jednak ich głosy brzmiały… iście anielsko. Uczestnicy tego spotkania zapewne przyznają rację piszącej, gdyż występ pabianickiego chóru Incanto, pod dyrekcją Magdaleny Hudzieczek-Cieślar, wzbudził ich niekłamany zachwyt, co zaowocowało na koniec wielokrotnymi bisami i wspólnym już kolędowaniem (…).

Nina Smoleń, Łódź 2016
http://www.panaceum.lodz.pl/koncert-swiateczny-w-klubie-lekarza

 • Podziękowanie za wspaniały koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Póki Polska żyje w nas”.

Centrum Idei Ku Humanizmowi w Łasku; Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej, Łask, 2016

 • Pragnę serdecznie podziękować za niezapomnianie wrażenia artystyczne zaszczepione w nas podczas koncertu „Święta Miłości Kochanej Ojczyzny”. (…). Państwa występ uświetnił Święto Niepodległości, do którego przywiązujemy ogromną wagę. Nadał tej magicznej dacie doniosłości oraz dodatkowego wymiaru i splendoru. (…). Koncert w Państwa wykonaniu wypełnił nasze serca i umysły wrażliwością i dumą. (…).

Maria Wróbel, Przewodnicząca Rady Gminy Ksawerów
Adam Topolski, Wójt Gminy Ksawerów
Maria Wrzos-Meus Dyrektor GDKzB w Ksawerowie
Ksawerów, 2016

 • Zarząd i Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach wyrażają serdeczne podziękowanie Magdalenie Hudzieczek-Cieślar i chórowi Incanto za koncert „Święta Miłości Kochanej Ojczyzny”, który uświetnił Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017. Współpraca z Państwem daje naszym słuchaczom wiele wspaniałych przeżyć i pozostaje na długo w naszej pamięci. (…).

Ewa Wadowska-Filarska, Prezes Zarządu UTW w Pabianicach, 2016

 • Niedzielny wieczór w naszej świątyni był nader atrakcyjny pod względem doznań artystycznych. Było to za sprawą występu chóru Incanto z Pabianic w repertuarze kolęd pod dyrekcją Magdaleny Cieślar. (…). Podczas koncertu w naszej świątyni nie było też inaczej. Widać że członkowie chóry bawią się śpiewem w sposób iście profesjonalny. (…). Zdecydowanie koniec okresu Bożego Narodzenia zamknęliśmy na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Były bisy i wspólne kolędowanie (…).

piotripawel.lodz.pl/sites/archives/6670), Łódź 2015

 •  Zarząd i Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pabianicach serdecznie dziękują za bardzo cenną współpracę i uświetnienie Inauguracji Roku Akademickiego 2015/2016 Magdalenie Hudzieczek-Cieślar i chórowi Incanto. Swoimi talentami i otwartym sercami upiększacie Państwo życie naszych słuchaczy.(…)

Ewa Wadowska-Gryzel, Prezes Zarządu UTW w Pabianicach, 2015

 • Z upoważnienia organizatorów Wojewódzkiego Spotkania Świąteczno-Noworocznego z okazji 55-lecia Ruchu HDK PCK pragniemy najserdeczniej podziękować za uświetnienie przebiegu tego spotkania występem chóru INCANTO, który Pani prowadzi. Miejsce w jakim odbyło się Spotkanie, repertuar jaki chór zaprezentował oraz znakomite jego wykonanie spowodowało, że tuż po zakończeniu Spotkania, jak wiele dni po nim odbieraliśmy podziękowania, za jak to określano „doznane wzruszenia podczas występu chóru”. Składamy Pani, a za Pani pośrednictwem wszystkim członkom chóru, najserdeczniejsze podziękowania, że zechcieliście Państwo uświetnić nasze Spotkanie tak wspaniałym występem.

Andrzej Chałupka, Prezes Zarządu Rejonowego Klubu HDK PCK w Pabianicach, 2015

 • W kolejnych częściach w pięknym wykonaniu zespołu, chóru, orkiestry i solistów popłynęły dźwięki francuskiej, austriackiej, rosyjskiej, irlandzkiej i polskich kolęd przepla­tane nastrojowym czytaniem poezji. Kolędowe śpiewy z graniem na in­strumentach powodowały w kościele mocniejszy powiew powietrza, który to wprawiał w ruch wiszące nad wyko­nawcami niebieskie anioły i gwiazdy. Cudowne wrażenie tańczących anio­łów wśród gwiazd wraz z odcieniami błękitów, niebieskości dominujących w strojach koncertowych wszystkich wykonawców, w całokształcie odbio­ru dały poczucie harmonii nie tylko muzycznej. Pomysłodawczyni i organizatorka tego przedsięwzięcia Magdalena Cie­ślar na nasze pytanie, skąd pomysł, po­wiedziała: Koncertowych pomysłów mam wiele, a do wspólnego muzycz­nego działania zachęcać dalej będę pabianickie dzieci, młodzież i nas, do­rosłych. Takie międzypokoleniowe mu­zykowanie wnosi wiele radości, dostar­cza nowych wrażeń i emocji. Wspólne granie i śpiewanie sprawia nam po prostu olbrzymią frajdę, a muzyka nie tylko rozwija nasz intelekt, ale również kształtuje naszą osobowość, jest dosko­nałym bodźcem do ciągłego rozwoju na wielu płaszczyznach. Dlatego warto stwarzać takie możliwości, aby tej mu­zyki i działań artystycznych z nią zwią­zanych było jak najwięcej. „Błękitna Kolęda” była tego dowo­dem. Słuchaczom bardzo podobał się koncert i z radością gorąco oklaski­wali wykonawców. Wieczór ten był ambitną i piękną inicjatywą, w którym zabrzmiały nie tylko kolędy i wiersze, ale przede wszystkim widoczna ra­dość i pasja wykonawców. Czekamy na więcej.

NŻP – 21.01.2014

 • Świętowaliśmy 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego (26-27 września 2014r). (…) Wieczorem w Sali kominkowej domu kultury odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru „Incanto” ( z włoskiego tł. w śpiewie) pod batutą charyzmatycznej Magdaleny Cieślar, w którego wykonaniu usłyszeliśmy pieśni chwalące polskość i piękno ziemi polskiej. Występ chóru spotkał się z dużym aplauzem.

kultura-ksawerow.pl/2014/09/30/75-rocznica-utworzenia-polskiego-panstwa-podziemnego/

 • W dniu 7 października bieżącego roku, o godz. 11.00, Uniwersytet Trzeciego Wieku inaugurował kolejny już rok akademicki. (…) A popołudniem o godz. 18.00 w klimatycznym kościele ewangelickim św. Piotra i Pawła w Pabianicach Stowarzyszenie Śpiewacze „INCANTO” dało popis swoich zaskakujących wokalnych umiejętności. Chór działający przy naszej WSHE, pod batutą sopranistki – Magdaleny Cieślar wykonał 14 starannie dobranych utworów. (…) Był to obraz niezwykle perfekcyjnie wyreżyserowany i słusznie obliczony na efekt. Chór zebrał jeszcze większe brawa. (…) Mając na względzie zamiłowanie dyrygentki do zaskakiwania publiki, która sama podczas utworu dyrygując tańczyła, w chwili najmniej oczekiwanej (…). Zgromadzonych ponownie udało się zadziwić.

 • W warunkach obecnego niedoboru talentów, wykrzesanie w ciągu zaledwie roku tak zgranego wokalnie zespołu wydaje się niemożliwością. Ileż pracy musieli włożyć i artyści, i dyrygentka chóru, aby osiągnąć tak wysoki poziom! (…). Pisząc to wspomnienie jestem pewna, iż  chór Magdaleny Cieślar został stworzony po to, by budzić żal, że się nie śpiewa i nie obcuje z muzyką.

Małgorzata Markowska, Kołowrotek Kulturalny- Nr 2 listopad 2014

 • Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach raz jeszcze składa najserdeczniejsze podziękowania za wspaniały występ kierowanego przez Panią chóru INCANTO na uroczystości 95-lecia powstania Polskiego Czerwonego krzyża w dniu 14 listopada 2014 r. Repertuar w jakim chór się zaprezentował oraz maestria jego wykonania na długo pozostaną w pamięci tych wszystkich, którzy w tej uroczystości uczestniczyli. Raz jeszcze dziękując za niezapomniany wieczór, przesyłamy ukłony i serdeczne czerwono-krzyskie pozdrowienia.

Bogdan Piotrowski, Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach, Pabianice, 17.11.2014

 • Uczniowie klasy III liceum Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego „Heureka” mają zaszczyt podziękować za pomoc i życzliwość w przygotowaniu warsztatów dziennikarskich oraz prelekcji na temat zawodu dziennikarza. Dziękując za wielkie serce i ogrom dobrej woli,  życzymy wielu  dalszych sukcesów w kształtowaniu postawy aktywnych twórców wśród młodzieży. Z wyrazami szacunku i sympatii

Agnieszka Kubiak, Zastępca Dyrektora PLO „Heureka”, Pabianice, 2016

 • Podziękowanie dla specjalisty Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach za przygotowanie oraz wygłoszenie interesującego i wartościowego wykładu pod tytułem „Trema – wróg czy przyjaciel naszych wystąpień” podczas  VIII Targów Edukacyjnych  PODNiDM w Pabianicach. Z wdzięcznością oraz wyrazami szacunku i uznania

Małgorzata Biegajło, Dyrektor PODNiDM w Pabianicach
Zofia Szmidt, Główny Konsultant PODNiDM w Pabianicach
Pabianice 2015

 • (…) Na gości czekały również ciekawe prelekcje. Jako pierwsza wystąpiła Magdalena Cieślar z tematem „Głos a dyrektorski image”. Były praktyczne ćwiczenia służące treningowi głosu. (…)

Nowe Życie Pabianic, 2014

 • (…) Swoje muzyczne umiejętności chętnie rozwija uczestnicząc w licznych kursach, warsztatach i szkoleniach. Pani magister jest osobą muzycznie wszechstronną i zaangażowaną w artystyczne życie naszej uczelni i kształtowanie jej wizerunku.(…).

dr Marek Jan Kuciapiński, Kierownik Pracowni Wychowania Estetycznego, Piotrków Trybunalski, 2012

 • Proszę o przyjęcie gratulacji z okazji bardzo udanych koncertów edukacyjnych w Bielsku-Białej w ramach projektu edukacyjnego „Wychowanie poprzez muzykę” (organizatorzy: Bielskie Centrum Kultury, Bielskie Towarzystwo Muzyczne, Wydział K i Sztuki w Bielsku-Białej), które odbyły się w największej Szkole Podstawowej nr 37  na Podbeskidziu. Dziękuję w imieniu nauczycieli oraz 700 uczniów za przepiękne wykonanie pieśni kompozytorów polskich: F. Chopina, M. Karłowicza.(…).

dr Urszula Mizia, Bielskie Towarzystwo Muzyczne – Bielsko-Biała, 2004

Podziękowanie

 • za udział w pracach jury w XV edycji konkursu piosenki „Idolek”

Grażyna Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury/ Pabianice, 2017

 • za pracę w komisji konkursowej w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Bajki i Musicale”

Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury /Pabianice, 2016

 • za udział w pracach jury w XIV edycji konkursu piosenki „Idolek”

Grażyna Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury/ Pabianice, 2016

 • za udział w pracach jury w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Kumak”

Grażyna Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury/ Pabianice, 2015

 • za pracę w komisji konkursowej w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Jacka Cygana

Joanna Papuga-Rakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury /Pabianice, 2015

 • Pragnę w imieniu własnym oraz Pana Piotra Markuta Dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury – organizatora finałowych zmagań w 19 Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces”, podziękować z całego serca za Pani trud i zaangażowanie w odpowiedzialną pracę jurora. Kwalifikacje wstępne realizowane w ramach ww. Konkursu przez Gminny Ośrodek Kultury z Biblioteką w Ksawerowie stanowią ważne wydarzenie w środowisku dzieci wokalnie uzdolnionych. Dziękujemy za bezinteresowność i ogromną życzliwość. Pragniemy, aby kwalifikacje stały się wspaniałym wydarzeniem, które sprawi, iż Ksawerów będzie rozpoznawalny na mapie muzycznej Polski. Życzymy wielu sukcesów i spełnienia w artystycznych poczynaniach. Z wyrazami szacunku

          Maria Wrzos-Meus, Dyrektor GOKzB, Ksawerów, 2014

 • Serdeczne podziękowanie za nieocenioną pomoc przy przeprowadzeniu II Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Z piosenką za Pan Brat“ oraz udział w pracach Jury. Mamy wielką nadzieję, ze otrzymane wsparcie przerodzi się w stałą współpracę przy organizacji kolejnych edycji konkursu.

                                                                                    Barbara Stankowska, Dyrektor Gimnazjum, Aleksandra Pakuła, Dyrektor S.P. Dobrzelów, 2014

 • Podziękowanie za przewodniczenie obradom jury podczas II Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Magia zawarta w wierszach Doroty Gellner i Danuty Wawiłow” oraz za obecność w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i piękne zaprezentowanie wierszy Danuty Wawiłow

Urszula Kaczmarek, Aleksandra Łagowska, Bogumiła Trzeszczak,
Gminna Biblioteka Publiczna w Bychlewie Filia w Żytowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piątkowisku
Żytowice, 2014

 • Dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piotrkowie Trybunalskim składają serdeczne podziękowania za przewodniczenie członkom jury w XIII Festiwalu Piosenki SOS-W i II Integracyjnym Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych pod hasłem Kolorowe lata 60-te

Gabriela Burzyńska, Dyrektor Ośrodka – Piotrków Trybunalski, 2013

 • Składam Pani serdeczne podziękowania za przyjęcia zaproszenia do zasiadania w komisji konkursowej podczas IV Powiatowego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych. Dziękuję za rzetelną pracę podczas oceniania uczestników oraz za to, że poświęciła Pani swój czas i podjęła się trudnej roli wyboru najlepszych. (…).

Stanisław Cubała, Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotrków Trybunalski, 2008

 • Serdecznie dziękuję Pani za pełnienie funkcji jurora podczas III Powiatowego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Wokalnych, Tanecznych i Instrumentalnych. Pragnę podkreślić i docenić Pani duży wkład pracy wniesiony w kolejną inicjatywę promującą kulturę społeczności lokalnych Powiatu Piotrkowskiego. (…).

Stanisław Cubała, Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotrków Trybunalski, 2007

 • Dziś spotkałam listopadowy numer Kołowrotka. Jestem pełna podziwu i uznania dla Pani -Magdaleno. Jest Pani wspaniała i wielkie dzięki za to co Pani robi dla mieszkańców naszego miasta. Miesięcznik to wielka uczta duchowa, czegoś takiego bardzo brakowało u nas. Wszystkie Pani inicjatywy są wielkiego lotu. Piękne dzięki za nie. Osobowość Pani wnosi wiele ciepła i dobrego do codziennego życia. (…).

                        Elżbieta Karpińska, Pabianice

 • Już ten pierwszy numer mam w domu. Dziś będąc w bibliotece mogłam skorzystać z tego egzemplarza. Wydanie ciekawe – warte zainteresowania. Polecam !

                                                                                                                        Bogusława Koszałka, Pabianice

 • Rewelacja! Właśnie wróciłam z pracy i będę czytać „od deski do deski”. Magdalen…:) Wielki szacunek, ukłon i podziękowania!:)

  Małgorzata Karwat, Pabianice

 • Mam następny numer „Kołowrotka”. Właśnie przeczytałam. Bardzo ciekawy!!! Polecam wszystkim.

              Alicja Borko, Pabianice

 • Nowe czasopismo poświęcone kulturze pabianickiej – trzymam kciuki, bo jest bardzo potrzebne)(…).

         Krzysztof Długosz, Pabianice

 • Ci którym rozdałem poprzednie wydanie przekazali mi takie wrażenia z lektury: – Ciekawe materiały podane w niebanalny sposób. Czyta się z zainteresowaniem.

               Ryszard Wasilewski, Łask

 • Bardzo serdecznie dziękuję za Kołowrotek. Artykuły są bardzo ciekawe i z przyjemnością je czytałam.

      Urszula Mikołajczyk, Holandia

 • Gazeta („Nowe Życie Pabianic”) pod kierunkiem p. Magdaleny Cieślar nabrała barw, doszły nowe działy lub zostały rozbudowane . Czyta się je z przyjemnością . Wyczuwa się także przede wszystkim bardzo dużą życzliwość w stosunku do wszystkich czytelników, w tym również niepełnosprawnych.

Elżbieta Góralczyk, 2015