Na zamku podczas uroczystej sesji 9 listopada Rada Powiatu Pabianickiego nadała Magdalenie Hudzieczek-Cieślar tytuł„Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego”.
W tym uroczystym dniu oprócz kwiatów starosta Krzysztof Habura i przewodniczący RP Florian Wlaźlak wręczyli Magdalenie Cieślar medal oraz akt nadania tytułu. Starosta podziękował jej za trud oraz wysiłek, jaki wkłada nie tylko w promocję naszego powiatu, ale i w szerzenie oraz propagowanie kultury w mieście.
– Dzięki pani muzyce codzienność nabiera kolorów – powiedział Krzysztof Habura
Podczas uroczystości nie zabrakło również akcentu muzycznego. Zapewnił go radny powiatowy Marek Gryglewski, który podczas swego przemówienia podziękował za całokształt pracy artystycznej, śpiewając fragment piosenki zespołu VOX „O Magdaleno, Magdaleno, choć dla wszystkich jesteś, nie ma Ciebie nikt – ale my mamy!”.
– To naprawdę wielki zaszczyt dla mnie, ale i też ogromna radość, że taką działalność doceniają nie tylko nasi mieszkańcy, ale i także nasi włodarze. To naprawdę miłe – powiedziała zasłużona.
W tym roku mija 25 lat artystyczno-edukacyjnej działalności Magdaleny Hudzieczek-Cieślar, a odznaczenie tytułem i medalem Zasłużony dla Powiatu Pabianickiego nie jest pierwszym na jej koncie. Dotąd otrzymała m.in.: Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury w kategorii „Całokształt działalności” (2015); „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – Odznaka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010); tytuł „Nieprzeciętny Pabianiczanin 2002 Roku” w kategorii „Twórca Kultury” (2003); Dyplom Uznania za zaangażowanie i pracę na rzecz osób niepełnosprawnych Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Maria – Marta” (Ustroń, 2003); od Rady Miasta Ustroń „Honorowy Dyplom Uznania za Zasługi dla Miasta Ustronia” (1998).
Magdalena Hudzieczek-Cieślar jest śpiewaczką (sopran) koncertującą w kraju i za granicą. Jest również wykładowcą akademickim i nauczycielem emisji głosu, jurorką w konkursach wokalno-recytatorskich, dyrygentką chóralną. Dała się poznać jako animatorka kultury i organizatorka wielu muzycznych wydarzeń w naszym mieście, m.in.: cyklu koncertowego „Błękitna Kolęda”, Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata”, cyklu miejskich koncertów „Muzyczna Niedziela”. Jest także założycielką i dyrygentką Chóru Kameralnego Incanto, działającego w Pabianicach jako Stowarzyszenie Śpiewacze Incanto, a także wcześniej chóru parafialnego Cantoria. Prowadzi też Centrum Artystyczno-Edukacyjne VOXARTIS.
- Gdzie mieszkam i pracuję, tam też angażuję się w życie kulturalno-społeczne. Mam szczęście do spotykania na swojej drodze życzliwych i pełnych pasji ludzi, a od tych, którzy próbują podciąć mi skrzydła, najzwyczajniej staram się odciąć. Muzyka to nie tylko mój zawód, ale to przede wszystkim moja miłość i pasja. Nie umiem bez niej i działania na różnych jej obszarach żyć – powiedziała nagrodzona. –Zaangażowanie i działalność na rzecz innych, jak i muzycznego bakcyla połknęłam po dziadkach, rodzicach i po matce chrzestnej, nauczycielce i har Taka już moja natura – przyznała z uśmiechem.
Jak twierdzi, ma dużo chęci i energii do dalszego działania, a życzy sobie tylko dobrego zdrowia i tej dalszej ludzkiej życzliwości, której zaznała od 1996 roku, kiedy to z górskiego miasteczka Ustronia przybyła do Pabianic.
- Początki nie były łatwe, bo dla wielu nie byłam pabianiczanką z urodzenia, nie byłam stąd. Ale przez tych dwadzieścia kilka lat swoją postawą i zaangażowaniem starałam się udowodnić naszemu miastu i jego mieszkańcom, że bycie pabianiczaninem to nie tylko przynależność, ale przede wszystkim chęć do działania na rzecz naszej małej ojczyzny i promowania jej pozytywnego wizerunku, a takie ogromne wyróżnienie jest dla mnie piękną odpowiedzią, że jest to możliwe i się udaje – dodała.
foto: red
Źródło: „Nowe Życie Pabianic”, 14.11.2017