Niezwykły koncert o miłości

„La musica d’amore” to długo oczekiwany przez melomanów koncert w kościele ewangelicko-augsburskim św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach. W niedzielę (16 czerwca) wystąpiła tu Magdalena Cieślar (sopran) wraz z Krzysztofem Urbaniakiem (organy).

–  Ten wieczór poświęcony jest muzyce o miłości tworzonej przez kilka epok – przywitała słuchaczy prowadząca koncert Krystyna Pietranek-Kulis.

Na początek Magdalena Cieślar zaśpiewała arie z oper Giulio Cacciniego i Antonio Vivaldiego. Następnie utwory Theophila Andreasa Volckmara zagrał na organach Krzysztof Urbaniak, adiunkt w Akademii Muzycznej w Łodzi, badacz organów.

Pierwszą część koncertu zakończyło wykonanie arii z opery „Dydona i Eneasz” Henry Purcella. W drugiej melomani wysłuchali utworów Johanna Sebastiana Bacha oraz arii z oper Georga Friedricha Haendla, Wolfganga Amadeusza Mozarta i pieśni Feliksa Mendelssohna.

Po tym dzisiejszym spotkaniu muzycznym zapraszam już na piąty festiwal „Muzyka świata w Pabianicach” w październiku – zachęcała Magdalena Cieślar.

Ol.

Źródło: „Nowe Życie Pabianic”, 18.06.2013